Sport a zajímavosti v okolí

SPORTOVNÍ MOŽNOSTI

JÓGA přímo na chatě (Pouze v létě)

Přijďte si s námi zacvičit jógu pod širým nebem každý čtvrtek od 17:30 s lektorkou Káťou.

Pro holky na mateřské, děti, studenty a seniory za 60,- pro ostatní za 80,-

NEJBLIŽŠÍ LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA

5 km – Česká Třebová – Peklák
8 km – Přívrat
36 km – Čenkovice

Běžkařská trať Kozlov – mapa

Cyklo a turistická – mapa

NEJBLIŽŠÍ KOUPALIŠTĚ

Krytý bazén – Litomyšl, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí

Venkovní bazén – Litomyšl, Cerekvice

Přírodní koupaliště – Mandl

ZAJÍMAVÁ MÍSTA V OKOLÍ

ROZHLEDNA KOZLOV

Původní dřevěná rozhledna z roku 1929 byla v padesátých letech minulého století stržena. Svého obnovení se dočkala až v r. 2001. Při dobrém počasí lze z rozhledny vidět na Orlické hory, Jeseníky i Kralický Sněžník.

Otevírací doba
sobota a neděle: 10:00 – 18:00

KOZLOV

Malebná vesnička je spojována s pobytem a tvorbou malíře, rytce a profesora Maxe Švabinského. Roubené stavení s malovaným štítem tu stojí dodnes a je dostupné pro návštěvníky. Ti tu mohou obdivovat nejen chaloupku a její autentický exteriér, ale dozví se také něco o osudech jejích obyvatel.

LITOMYŠL

Litomyšl je významné turistické město východních Čech a rodiště Bedřicha Smetany, kde se jednou za rok koná hudební festival Smetanova Litomyšl. Dominantou města je zámek se svými zahradami, který je zapsán do kulturního dědictví UNESCO. Dále zde můžete navštívit Portmoneum – muzeum Josefa Váchala, Piaristický chrám a Klášterní zahrady a spoustu dalších.

Oficiální web zámku Litomyšl

Oficiální web města Litomyšl

VYSOKÉ MÝTO

Vysoké Mýto je tradiční středověké město založeno Otakarem Přemyslem II. Pyšnící se největším čtvercovým náměstím v Čechách. Kromě Regionálního muzea zde můžete navštívit také Muzeum Českého Karosářství nebo si projít historické město s jeho hradbami a čtyřmi branami.

ČESKÁ TŘEBOVÁ

V České Třebové si můžete zalyžovat ve středisku Peklák, nebo si zaplavat v krytém bazénu. Pokud nevlastníte auto, doveze vás sem zajisté vlak, protože Česká Třebová je dopravní železniční křižovatkou.

ZÁMEK NOVÉ HRADY

www.nove-hrady.cz

TOULCOVY MAŠTALE – PŘÍRODNÍ REZERVACE

www.mastale.cz

KUNĚTICKÁ HORA

www.hrad-kunetickahora.cz

PARDUBICE

Pardubice – krajské město proslavené dostihovým závodem Velké pardubické steeplechase. Navštívit zde můžete např. galerii, Východočeské divadlo a Pardubický zámek společně s historickým jádrem města, Pernštýnským náměstím.

www.pardubice.cz

ANDRLŮV CHLUM – rozhledna a restaurace Chata Hvězda.